مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید ۹۰۰ نفر از معلمان استان بازنشسته شدند گفت: برای جبران کمبود معلم ۶۰۰ نفر از طریق آزمون استخدامی و ۳۰۰ دانشجو فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان بوشهر جذب می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۲۷۷۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۲ 23 September 2023

به گزارش تابناک بوشهر، علی موحدی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با اشاره به آغاز فعالیت تعلیم و تربیت ۲۶۰ هزار دانش‌آموز در استان بوشهر اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۲۰۰ معلم در سال تحصیلی جدید امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار کلاس درس در ۲ هزار مدرسه با امکانات و تجهیزات لازم آماده شده است گفت: حدود ۴۰ هزار دانش‌آموز از جمع ۲۶۰ هزار دانش‌آموز استان بوشهر در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بخشی از سیاست‌های دولت را مردمی‌سازی آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: در حوزه نیروی انسانی همه تلاش‌های لازم انجام شده که کلاس‌ها بدون معلم نباشد.

موحدی با اشاره به نتایج آزمون‌های استخدامی آموزگاری در مقطع ابتدایی اعلام شده است افزود: بخشی از معلمان مقطع ابتدایی از این محل جذب و تأمین می‌شوند.

وی تعداد دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری را همانند سال تحصیلی قبل دانست و خاطرنشان کرد: برخی مناطق همانند کنگان، عسلویه، جم که محیط‌های کارگری و صنعتی است هر سال تعداد دانش‌آموزان این مناطق افزایش می‌یابد و سرجمع تعداد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی جدید نسبت به سال تحصیلی گذشته ۸ هزار نفر افزایش یافته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به کمبود معلم در استان پرداخت و افزود: تقریباً نزدیک به ۹۰۰ نفر از معلمان در سال تحصیلی جدید بازنشسته شده‌اند که از محل آزمون استخدامی ماده ۲۸ مقطع ابتدایی و متوسطه ۶۰۰ نفر جذب و استخدام می‌شوند و ۳۰۰ دانشجو فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان بوشهر مشغول به کار می‌شوند و از محل دانشجو معلمان سال ۱۳۹۹ دانشگاه فرهنگیان دیگر نیاز‌ها از این محل تأمین می‌شود تا ان‌شاءالله کلاس‌ها بدون معلم نباشد.

موحدی از افزوده شدن ۲۷ مدرسه جدید به فضا‌های آموزشی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا تجهیزات مدارس نوساز روز گذشته به مناطق مختلف استان بوشهر ارسال شد.

وی اضافه کرد: ۴۶ مدرسه دیگر هم در آستانه تکمیل و مراحل پایانی است که در سال جاری تحویل آموزش و پرورش استان بوشهر می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: در مرکز استان بوشهر اکثر مدارس مقطع ابتدایی به سبب کمبود فضا‌های آموزشی دو نوبتی است

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار