رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بهره‌برداری دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته ۱۶ اسلایس در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۸۷۶۷
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۷ 27 May 2024

به گزارش تابناک بوشهر، دکتر حسن ملکی‌زاده در تشریح این خبر گفت: با توجه به فرسودگی و کاهش کارایی دستگاه سی‌تی‌اسکن قبلی در این بیمارستان، اختصاص یک دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته‌تر در دستور کار این دانشگاه قرار گرفت و با نهایت سرعت، نسبت به امور مرتبط با راه‌اندازی آن اقدام و اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

وی تصریح کرد: برای خرید و ایجاد زیرساخت فیزیکی برای راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن پیشرفته و مدرن در این بیمارستان، بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

ملکی‌زاده اضافه کرد: با توجه به وقفه کوتاهی که به دلیل جایگزینی دستگاه سی‌تی‌اسکن ۱۶ اسلایس جدید با ۶ اسلایس قدیمی، در امر خدمات‌رسانی به مردم ایجاد شده بود، با راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید و پیشرفته با کیفیت بسیار بالاتر از دستگاه قبلی، دسترسی مردم برای دریافت این خدمت تسهیل شده و از ارجاع بیماران به سایر مراکز جلوگیری به عمل می‌آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دستگاه سی‌تی‌اسکن جدید، ۱۶ اسلایس و از برند EDP ساخت شرکت احیا درمان پیشرفته بوده که از خصوصیات آن ترکیب بهترین کیفیت تصویر با کمترین دوز تشعشع ممکن و دقت و سرعت بالاست.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه، وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم و سایر دست‌اندرکاران گفت: از صبر و حوصله مردم شریف شهرستان گناوه و پیگیری‌های مقام عالی وزارت، استاندار، فرماندار و امام جمعه این شهرستان، نماینده مردم شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم و همکاران پیگیر و پرتلاش در مجموعه بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه و سایر دست‌اندرکاران امر، تقدیر و تشکر به عمل می‌آید.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار