استاندار بوشهر گفت: در کنار خرما و آبزیان و پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش مرغ گوشتی و آهک نیز دیگر اولویت استان بوشهر است.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۰ 30 April 2024

به گزارش تابناک بوشهر، احمد محمدی زاده روزیه شنبه در بازدید از غرفه‌های تولید کنندگان و فعالان اقتصادی استان بوشهر در نمایشگاه بین‌المللی ایران اکسپو ۲۰۲۴ اظهار داشت: استان بوشهر با ۲۲ غرفه، حضور قوی و موثری در نمایشگاه داشته که حوزه اقتصادی استانداری در معرفی ظرفیت‌های استان بوشهر اهتمام ویژه‌ای دارند.

وی با تاکید بر لزوم معرفی ظرفیت‌های صادراتی استان بوشهر افزود: همچنین معرفی ظرفیت سایر کشور‌ها نیز امری مهم در مبادلات تجاری است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در دو سال اخیر بر تکمیل زنجیره ارزش محصولات راهبردی استان بوشهر متمرکز بوده‌ایم خاطر نشان کرد: نخستین موضوع زنجیره ارزش خرماست که بوشهر با تولید ۱۷۵ هزار تن، قطب تولید این محصول است و تکمیل زنجیره ارزش خرما، گامی بلند در جهش تولید با مشارکت مردم است.

محمدی زاده تصریح کرد: در دهه‌های گذشته، خرما به صورت فله‌ای و بسته‌بندی‌های بزرگ صادر می‌شد که اکنون با تکمیل زنجیره ارزش، خرما به مراحل فرآوری رسیده و امروز محصولات متنوعی از خرما تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل زنحیره ارزش آبزیان نیز دومین اولویت بوده گفت: با وجود اینکه همه مراکز تحقیقاتی میگوی کشور در بوشهر است و ۵۰ درصد میگوی ایران در استان بوشهر تولید شده، لکن برداشت در سطح هکتار، مطلوب نیست و از تولید ۴ تن در هکتار باید به چند برابر برسیم.

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون تولید لارو، تولید خوراک ماهی و میگو، پرورش، فرآوری و سردخانه و صادرات در کنار هم در استان بوشهر شکل گرفته، اما خلا‌ها و ضعف‌هایی هم داریم که باید رفع شود.

محمدی زاده گفت: تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی و توسعه صنایع پایین دستی نیز از دیگر اولویت‌های استان است.

وی افزود: در کنار خرما و آبزیان و پتروشیمی، تکمیل زنجیره ارزش مرغ گوشتی و آهک نیز دیگر اولویت استان بوشهر است.

استاندار بوشهر بیان کرد: این نمایشگاه ظرفیت جدیدی برای تحقق شعار سال ایجاد کرده که امیدوارم با مشارکت مردم در طرح‌های اقتصادی به نتایج خوبی برسیم.

محمدی زاده تصریح کرد: معاون اقتصادی استاندار، اهتمام جدی در تکمیل زنجیره ارزش محصولات راهبردی استان دارد و در دو سال اخیر، تحولی در این عرصه ایجاد شده است.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار