مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در فروردین ماه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های غیرنفتی در بنادر این با افزایش ۳۴ درصدی به یک میلیون و ۲۱ هزار و ۴۰۷ تن رسید.
کد خبر: ۱۱۶۴۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۸ 29 April 2024

به گزارش تابناک بوشهر، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در فروردین ماه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های غیرنفتی در بنادر این با افزایش ۳۴ درصدی به یک میلیون و ۲۱ هزار و ۴۰۷ تن رسید.

محمد شکیبی نسب در تشریح عملکرد یک ماهه بنادر استان اظهار کرد: میزان تخلیه و بارگیری کانتینری نیز در یک ماهه امسال با افزایش ۱۸.۵ درصدی به ۱۴ هزار و ۲۱۰ TEU افزایش یافت.

وی بیان کرد: در فروردین ماه امسال میزان تخلیه و بارگیری کالا‌های نفتی و غیرنفتی نیز در بنادر استان بوشهر با افزایش یک درصدی به چهار میلیون و ۶۳۸ هزار و۵۱۸ تن رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در ماه گذشته میزان ترانزیت در بنادر استان بوشهر نیز با افزایش ۳۶ برابری به ۱۳۴ هزار و ۲۷۷ تن رسیده که بیشترین ترانزیت انجام شده به ترتیب شامل مواد نفتی، ماشین آلات، لوازم یدکی، چوب و تخته و مصنوعات فلزی است.

شکیبی نسب اظهار کرد: در فروردین ماه امسال میزان واردات در بنادر استان بوشهر نیز با افزایش ۱۷۱ درصدی به ۱۱۲ هزار و ۹۹۱ تن رسید.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: آمار جابجایی مسافر در بنادر بوشهر، گناوه و خارگ نیز در مجموع افزایش ۲۰ درصدی داشته که در این بین بندر گناوه با افزایش ۵۸ درصدی و جابجایی هفت هزار و ۷۱۹ مسافر شاهد بیشترین افزایش بوده است.

شکیبی نسب یادآور شد: در ماه گذشته آمار تردد شناورد‌های بالا یک هزار تن در بنادر استان نیز با افزایش ۱۲ درصدی به ۱۹۲ فروند شناور رسید.

وی افزود: در ماه گذشته ۴۷۶ فروند شناور در بنادر استان تردد داشته که بیشترین تردد‌ها به ترتیب مربوط به شناور‌های بارج، لنج و سایر، تانکر، مسافری، جنرال کارگو و کانتینری بوده است.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار