مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سندچشم‌انداز توسعه متوسطه در استان بوشهربه عنوان تنها استان از بین ۳۲ استان کشوراست که در مدت ۵ سال اجرا می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۴۶۴۱
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۴ 28 April 2024

به گزارش تابناک بوشهر، علی موحدی روز یکشنبه از افزایش ۲۵۰ درصدی درآمدهای اختصاصی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر درسال گذشته خبرداد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۷ تاکنون ناوگان خودرویی آموزش و پرورش استان نوسازی نشده و مشکلات جدی داشت افزود: در یک اقدام بی‌سابقه در طول تاریخ آموزش و پرورش در استان تعداد ۵۰ دستگاه خودرو با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد از محل فروش خودروهای فرسوده خریداری شد که که در کشور به عنوان الگو و نمونه معرفی شد.

موحدی با اشاره به ایجاد۵۰ چمن مصنوعی و ۳۰ کلاس تربیت بدنی در یک سال گذشته در استان اضافه کرد: در این راستا ۲۸۸ هزار میلیارد تجهیزات آموزشی از محل تملک دارایی نفت و گاز تامین و به مدارس استان داده شده است.

وی افتتاح هنرستان انقلاب اسلامی در منطقه بهمنی بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این هفته عملیات اجرایی ساخت مدرسه ویژه دانش‌آموزان متوسطه اول منطقه کم برخوردار تنگک بوشهر آغاز می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر نواختن زنگ سپاس معلم در مدارس استان را از دیگر برنامه‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا در نقاط مختلف استان و در گلزار بهشت صادق بوشهر با مشارکت فرهنگیان و رئیس سازمان بسیج فرهنگیان از دیگر برنامه‌هاست.

موحدی، تقدیر و تجلیل از فرهنگیان و معلمان نمونه و مربیان پرورشی و تربیتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و گفت: یکی از برنامه‌های مهم در هفته بزرگداشت مقام معلم توجه به مطالبات فرهنگیان در نشست تخصصی است.

موحدی با اشاره به انجام تعمیرات فضاهای آموزشی به ارزش 191 میلیارد ریال در 2 سال گذشته گفت: اجرای طرح‌های روستا مرکزی و تجهیز مدارس 4 شهرستان جنوبی استان بوشهر از طریق اعتبارات عوارض آلایندگی و کمک‌های شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی منطقه انرژی پارس به ارزش افزون بر 400 میلیارد ریال از دیگر برنامه‌ها در دو سال قبل بوده است.

وی مولدسازی املاک آموزشی و تجاری آموزش و پرورش استان از طریق اجاره و فروش را از دیگر برنامه‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: در دو سال قبل 46 فضای آموزشی با اعتبار حدود 500 میلیارد تومان افتتاح و عملیات ساخت 55 مدرسه با 600 میلیارد تومان در استان آغاز شد.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار