معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: فعالیت‌های انبارداری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر افزایش خواهد یافت.
کد خبر: ۱۱۶۳۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۰ 17 April 2024

به گزارش تابناک بوشهر، علی باستین روز سه‌شنبه در جلسه پایش تجارت خارجی استان بوشهر گفت: دولت‌ها همواره برنامه‌ها و مشوق‌هایی برای رونق‌افزایی به فعالیت‌های اقتصادی داشته‌اند که تسهیل جابجایی کالا بین مناطق ویژه بوشهر ۱ و ۲ یکی از این برنامه‌هاست.

وی افزود: تسهیل جابجایی کالا بر برخی از شاخص‌های بازرگانی خارجی استان از جمله فعالیت بندر بوشهر و حجم کالا‌های وارداتی و رونق حمل و نقل دریایی و زمینی، کاهش زمان و هزینه خدمات بندری و انبارداری و در نهایت افزایش رضایتمندی فعالان بخش خصوصی تأثیر مثبت می‌گذارد.

معاون اقتصادی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: با پیگیری انجام شده به ویژه در سفر دوم هیأت محترم دولت به استان مقرر شد جابجایی کالا بین منطقه ویژه بندری و منطقه ویژه بوشهر ۲ به صورت رویه اداری انجام شده و از تخفیف ۲۰ درصدی سود بازرگانی نیز برخوردار شود.

وی اضافه کرد: این مصوبات نویدبخش روز‌های روشن برای منطقه ویژه ۲ و فراهم شدن زمینه‌های اشتغال جدید هستند.

معاون اقتصادی استاندار بوشهر گفت: مسئولان استان با جدیت مطالبات بخش خصوصی را پیگیری کرده و گام اول را به نتیجه رسانده‌اند.

باستین تصریح کرد: در مرحله بعد باید زیرساخت‌ها و بستر اداری و فنی منطقه ویژه بوشهر ۲ برای پذیرش محموله‌های تجار فراهم شود.

وی گفت: برای این منظور مدیریت منطقه ویژه بوشهر مکلف شده تا با همکاری تنگاتنگ با مدیران بندر و گمرک بوشهر زمینه اجرای مطلوب فرایند‌های گمرکی و انبارداری را منطقه فراهم کند.

باستین تاکید کرد: انتظار می‌رود بازرگانان و فعالان بخش خصوصی نیز با بهره‌مندی از ظرفیت مصوبات مذکور، کوشش کنند تا فعالیت‌های تجاری را بیشتر و رونق بنادر استان را افزون‌تر کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: تقسیم وظایف لازم انجام شده و به زودی فعالیت‌های انبارداری منطقه ویژه اقتصادی بوشهر ۲ رونق و توسعه می‌یابند.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار