جمعی از علمای اهل سنت استان بوشهر با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای به محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا و حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و طوفان الاقصی پرداختند.
کد خبر: ۱۱۶۰۴۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۶ 27 March 2024

به گزارش تابناک بوشهر به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر، به دنبال افزایش چشمگیر جنایات رژیم اشغالگر قدس و حمله به بیمارستان شفا که برخلاف کلیه معاهده‌های حقوق بشری است، جمعی از علمای اهل سنت استان بوشهر ۸ فروردین ۱۴۰۳ با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای به محکومیت این جنایات پرداختند.

در بخشی از بیانیه امام جمعه محله گوده کنگان و عضو شورای روحانیت استان ضمن اعلام انزجار و محکومیت جنایت صهیونیست‌ها و لزوم برخورد قاطع مجامع بین‌المللی با جنایات رژیم جعلی آمده است: حفظ حرمت نوامیس مسلمین و رزمندگان مقاومت، خط قرمز امت اسلامی است و سکوت هر مسلمان و انسان آزاده در قبال این جنایت‌ها خیانتی بزرگ خواهد بود.

حسن بازدار در ادامه این بیانیه آورده است: اقدام جنایتکارانه رژیم پلید و منحوس صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفای غزه، موجب به شهادت رسیدن بیماران، کادر درمان و آوارگان فلسطینی این بیمارستان شد و تاریخ، جنایت بزرگ و غصه دردناک هتک حرمت زنان و دختران مظلوم فلسطینی را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد.

در بخشی از بیانیه امام جمعه جزیره جنوبی با اشاره به اینکه حمله وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به بیمارستان شفا، تاریخ و زمان نابودی آن‌ها را رقم خواهد زد، آمده است: جنایت‌های آن‌ها از دایره حیوانی و وحشی‌گری، فراتر رفته است و قلب هر انسانی را جریحه دار می‌کند.

شیخ جابر ذعاب ادامه داد: ما کشتار زنان و کودکان پناهنده به بیمارستان شفا را محکوم می‌کنیم و از مجامع بین‌المللی حقوق بشر خواهانیم که تمام سعی و تلاش خود را جهت عدم تکرار این جنایت‌ها بکنند.

احمد کنعانی، امام جمعه اهل سنت خارگ در بخشی از بیانیه خود ضمن محکومیت جنایات رژیم منحوس صهیونیستی، از مدافعان آزادی خواست که از لاک پوشالی خود درآیند و افزود: اینک برهیچکس پوشیده نیست که رژیم غاصب صهیونیستی یک جنایتکار جهانی است.

امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود در بخشی از بیانیه خود به حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات و کشتار بیمارستان شفاء پرداخت و خواستار اتخاذ موضع‌گیری صریح کرده و اقدامات قاطع کشور‌های اسلامی و ارائه کمک‌های ضروری انسان دوستانه به فلسطینی‌ها شد.

اسماعیل خمیسی در بخش دیگری از بیانیه خود آورده است: رژیم غاصب اسرائیل بار دیگر صحنه‌هایی دردناک و تاسف‌بار را در مقابل دیدگان جهانیان به تصویر کشیده است که نتیجه‌ای جز سنگین‌تر شدن طومار جنایات آن‌ها، افزایش انسجام و تقویت عزم فلسطینیان و تحقق حقوق طبیعی ملتی ستم‌دیده که ده‌ها سال تحت ظلم و جور غاصبان صهیونیست کودک‌کش و حامیان جلّادشان که در رأس آن‌ها آمریکا و انگلیس هستند، نخواهد داشت.

شیخ حسین افروز، امام جمعه اهل سنت شهر سیراف با بیان اینکه جنایات ضدبشری رژیم غاصب صهیونیستی و حادثه جنایت بیمارستان شفا، بار دیگر وجدان بشریت را لرزاند، اضافه کرد: اینجانب تعرض، قتل، کشتار و غارت مردم بی گناه غزه توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم می‌کنم و جای تأسف است که جهان اسلام در برابر جنایات استکبار جهانی سکوت کرده، در صورتی که مردم غزه در ماه مبارک رمضان در ناامنی و سختی به سر می‌برند.

امام جمعه اهل سنت محله شرقی جزیره شیف با بیان اینکه حرکت غم‌انگیز و فجیعی که ارتش غاصب در غزه مرتکب شد قلب هر آزاده‌ای را به درد می‌آورد، افزود: ارتش وحشی صهیون طی روز‌های اخیر بیمارستان شفا غزه را به محاصره درآورده و هر آنچه جنایت در عالم است را در آن مرتکب شد؛ اما اقدام حرمت‌شکنانه رژیم اشغالگر و گرگ صفت صهیونیستی در حمله به بیمارستان شفا غزه در سحرگاه دوازدهم رمضان و هتک حرمت زنان و دختران بی‌دفاع فلسطینی جنایتی غیرقابل وصف و بسیار دردناک است که هرگز از حافظه غیرت تاریخ بشریت محو نخواهد شد و زبان از بیان آن شرمسار و قاصر است.

سید حسن حسینی ادامه داد: اینجانب ضمن محکوم کردن جنایت رژیم صهونیستی در بیمارستان شفا مسئولیت جامعه جهانی در حمایت از مردم مظلوم غزه به ویژه زنان و دختران را تکلیف آحاد ملل اسلامی می‌دانم و کشور‌های عرب که دم از غیرت می‌زنند باید به حال احوال خود گریان باشند که نوامیس عرب توسط رژیم درنده و غاصب مورد بی‌حرمتی در ماه مبارک رمضان قرار گرفته‌اند و ننگ این بی‌حرمتی را تا ابد از خاطر نبرند.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار