رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تحقق رشد اقتصادی ۷.۹ درصدی استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در هفته دولت ۶۴ پروژه اقتصادی در استان بوشهر افتتاح شد.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۴ 10 September 2023

به گزارش تابناک بوشهر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، محسن پاپری صبح امروز در نشست بررسی وضعیت اجرایی شدن و تحقق برنامه‌های اقتصادی استان بوشهر با بیان اینکه در هفته دولت امسال ۶۴ طرح اقتصادی در نقاط مختلف استان بوشهر افتتاح شد، اظهار داشت: در هفته دولت امسال طرح‌ها اقتصادی با سرمایه‌گذاری ۲۴۳ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان افتتاح و عملیات اجرایی ۱۹ طرح اقتصادی با اعتبار ۷ هزار و ۳۴۵ میلیارد تومان آغاز شد.

وی از افتتاح و آغاز طرح‌های اقتصادی استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار میلیارد تومان در هفته دولت امسال خبر داد و بیان کرد: وضعیت اقتصادی و زیرساخت‌های آن روند مطلوب و بهبودی دارد که تحول مهم اقتصادی در استان در حال وقوع است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر از تحقق رشد اقتصادی ۷.۹ درصدی استان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد استان بوشهر توانسته به رشد اقتصادی مورد نظر در برنامه‌های توسعه‌ای دست یابد.

پاپری متوسط رشد اقتصادی کل کشور در این سال را ۳.۳ درصد دانست و بیان کرد: رشد اقتصادی استان بوشهر در بخش‌های استخراج معدن، صنایع شامل آب، برق و گاز و ساختمان و خدمات مثبت ارزیابی می‌شود.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی بخش کشاورزی استان بوشهر در سال ۱۴۰۱ منفی ثبت شده تصریح کرد: دلیل آن وضعیت اقلیمی و شرایط جوی کل کشور است و در بازه‌های مختلف زمانی این بخش دارای نوسانات زیادی بوده و متغیر‌های اثرگذار در بخش کشاورزی غیرقابل پیش‌بینی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر متوسط رشد اقتصادی استان را در بخش معدن ۸ دهم درصد و کشور در این بخش ۲.۶ درصد دانست و خاطرنشان کرد: رشد اقتصادی استان بوشهر در صنایع ۱۰ درصد، خدمات ۴.۲ درصد ثبت و در بخش کشاورزی منفی ۲.۷ درصد در سال ۱۴۰۱ ارزیابی شده است.

پاپری اضافه کرد: نتایج نشان می‌دهد رشد اقتصادی استان بوشهر در بخش خدمات و صنعت با اختلاف بسیار بالاتر از میانگین کشور قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی لازم در راستای تحقق رشد اقتصادی استان بوشهر به نحوی صورت گرفته که تداوم وضعیت رشد اقتصادی در برنامه توسعه هفتم برقرار باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر افزود: با تحقق این مهم شرایطی فراهم می‌شود که ضمن کاهش نرخ بیکاری، انباشت ثروت و افزایش سرمایه‌گذاری و وضعیت رفاهی خانوار‌ها بهبود می‌یابد.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار