مسئول اداره صید شیلات استان بوشهر میزان صید میگو دریایی در ۳۱ روز گذشته در استان را ۸۵۰ تن دانست و گفت: صید میگو نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹.۵ درصد کاهش یافته است.
کد خبر: ۱۱۲۵۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹ 09 September 2023

به گزارش تابناک بوشهر، سهراب قاسم‌زاده با اشاره به اینکه صید میگو در زیستگاه‌های این آبزی در نوار ساحلی استان بوشهر همچنان ادامه دارد اظهار داشت: میگو دریایی در خلیج‌فارس نوار ساحلی استان بوشهر از ۱۷ مرداد آغاز و تاکنون ۸۵۰ تن صید شده است.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۶۵۳ فروند شناور قایق و لنج صیادی مشارکت دارند گفت: قایق و لنج صیادی پس از صدور مجوز راهی دریا می‌شوند و صید خود را در بنادر و اسکله‌های صیادی تخلیه می‌کنند.

مسئول اداره صید شیلات استان بوشهر اضافه کرد: ۴۲۳ لنج و ۲۳۰ قایق دارای مجوز صید میگو هستند که بیشترین صید مربوط به لنج‌های صیادی است.

قاسم‌زاده از کاهش میزان صید میگو دریایی در ۳۱ روز گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و خاطرنشان کرد: در ۳۱ روز صید در سال گذشته یک‌هزار و ۲۰۵ تن میگو صید شده بود که این میزان امسال ۲۹.۵ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: با این روند پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل صید، ۹۵۱ تن میگو در زیستگاه این آبزی در خلیج‌فارس و نوار ساحلی استان بوشهر صید شود.

مسئول اداره صید شیلات استان بوشهر بیشترین میزان میگو صید شده را در شهرستان بوشهر دانست و بیان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۸۵۰ تن میگو صید شده ۶۳ درصد آن در نوار ساحلی شهرستان بوشهر استحصال و تخلیه شده است.

قاسم‌زاده اضافه کرد: در استان بوشهر ۲۴ مرکز تخلیه و بندر صیادی فعال است که آبزیان صید شده از جمله ماهی و میگو از طریق این مراکز تخلیه وارد بازار می‌شود.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار