مدیر سازمان تعاون روستایی استان بوشهر از خرید ۴۷ هزار تن محصول گندم کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی استان خبر داد و گفت: این میزان خرید محصول گندم نسبت به سال گذشته ۵ برابر افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۱۶
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۵ 07 September 2023

به گزارش تابناک بوشهر، عبدالحسین خلعتی با گرامیداشت هفته تعاون و با بیان اینکه از ۱۳ تا ۱۹ شهریور به‌عنوان هفته تعاون تعیین شده است اظهار داشت: تعاون در بخش‌های تولیدی، اشتغال‌زایی و شکوفایی طرح‌های اقتصادی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد که در این راستا طرح‌های تعاونی در روستا‌ها و شهر‌ها گسترش یافته است.

وی تشکیل ۱۰۱ شرکت تعاون تحت پوشش سازمان تعاون روستایی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در این راستا ۳۲ شرکت تعاون روستایی، ۲۳ تعاون تولیدی، ۱۶ تعاونی کشاورزی و ۵ تعاون در حوزه زنان روستایی تحت پوشش سازمان تعاون روستایی استان بوشهر قرار دارند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان بوشهر حمایت ویژه از صنوف کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: دنبال کردن ساختار جدید در صنوف کشاورزی همگام با برنامه هفتم توسعه مورد توجه ویژه سازمان تعاون روستایی قرار دارد.

خلعتی از توزیع نهاده‌های تولیدی در عرصه محصولات کشاورزی خبر داد و بیان کرد: تأمین و توزیع کود شیمیایی، نهاده‌های دامی، بذر و خرید محصولات کشاورزی به‌صورت توافقی و تضمینی از دیگر برنامه‌های تعاون روستایی است.

وی خرید تضمینی گندم در قالب مباشر توسط شبکه تعاون روستایی استان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در فصل برداشت گندم، تعاون روستایی استان بوشهر ۴۷ هزار تن محصول گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری کرد که نسبت به سال قبل افزایش ۵ برابری دارد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان بوشهر از افتتاح طرح‌های هفته دولت در حوزه تعاون روستایی پرداخت و افزود: در هفته دولت ۲ طرح بخش تعاون روستایی در شهرستان دشتستان و دیلم با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد ریال افتتاح شد.

خلعتی معرفی تعاونی‌های برتر روستایی در عرصه‌های مختلف تولیدی و ترویجی را از برنامه‌های هفته تعاون برای تجلیل از آنان اعلام و بیان کرد: تعاونی‌های روستایی حمایت از بخش‌های مختلف و مهارت‌آموزی در دستور کار قرار که نقش مهمی در اشتغال‌زایی و توسعه مشاغل خانگی دارد.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار