۸۰۱ طرح در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی و صنعتی در استان بوشهر همزمان با ایام الله دهه فجر با اعتباری افزون بر ۱۱ هزار و ۸۳۲ میلیارد تومان افتتاح شده است.
کد خبر: ۱۰۹۱۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶ 06 February 2023

به گزارش تابناک بوشهر، در ایام‌الله دهه فجر امسال ده‌ها پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرها و روستاهای استان بوشهر افتتاح شد که تحول شگرف و قابل توجهی ایجاد کرده است.

به گفته دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر استان بوشهر این ایام 801 طرح در حوزه عمرانی با اعتباری افزون بر 11 هزار و 832 میلیارد تومان افتتاح شده و این درحالی است که 137 طرح در حوزه اقتصادی با سرمایه‌گذاری افزون بر 300 هزار و 584 میلیارد وارد مدار بهره‌برداری شد.

افتتاح 715 طرح عمرانی در شهرها و روستاهای استان

سعید حیدری با بیان اینکه در مجموع 715 طرح در دهه فجر با اعتباری افزون بر 247 هزار و 33 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد اظهار داشت: در این ایام عملیات اجرایی 223 طرح نیز با اعتبار بیش از 65 هزار و 383 میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی این طرح‌ها را در حوزه‌های بهداشت، صنعت، آموزش، کشاورزی، درمانی و فرهنگی دانست و بیان کرد: افتتاح و آغاز اجرا طرح‌های اقتصادی زمینه اشتغال 18 هزار و 259 نفر را فراهم می‌کند.

افتتاح طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی در شهرستان عسلویه

در این راستا با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر در چهارمین روز از دهه مبارک فجر‌ طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی در شهرستان عسلویه افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 61 پروژه عمرانی و اقتصادی اظهار داشت: این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری 23 هزار میلیارد تومان در شهرستان عسلویه افتتاح و یا اجرایی شده است.

محمد هادی رستمیان با بیان اینکه 50 پروژه عمرانی با سرمایه‌گذاری 450 میلیارد تومان افتتاح و یا اجرایی شد گفت: در این راستا 11 پروژه اقتصادی با سرمایه‌گذاری بیش از 22 هزار و 500 میلیارد تومان در عسلویه افتتاح و اجرایی شد.

وی افتتاح آب‌شیرین‌کن روستای اخند عسلویه با ظرفیت 1500 مترمکعب را از جمله طرح‌ها دانست و بیان کرد: این طرح با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد تومان وارد مدار بهره‌برداری شد و در این راستا عملیات اجرایی آب‌شیرین‌کن عسلویه با ظرفیت 5 هزار مترمکعب آغاز شد.

افتتاح یک مرکز گردشگری ساحلی دریایی در استان

وحید جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر ، با اشاره به اینکه گردشگری ساحلی یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است اظهار داشت: این استان با داشتن بیشترین مرز دریایی با خلیج‌فارس ظرفیت‌های مهمی در عرصه گردشگری دریایی فراهم کرده است.

وی یکی از محورهای مهم توسعه استان بوشهر را گردشگری دانست و افزود: در این راستا اقدامات مهمی در توسعه زیرساخت‌های گردشگری در بخش‌های مختلف فراهم شده است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر حمایت از بخش خصوصی در عرصه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: امسال تسهیلات اعتباری لازم از محل تبصره 16 و 18 قانون بودجه مصوب و ابلاغ و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داده شده است.

وحید جمالی از افتتاح یک مرکز گردشگری ساحلی دریایی در استان خبر داد و گفت: مرکز گردشگری ساحلی دریایی در شهرستان عسلویه با سرمایه‌گذاری 4 میلیارد تومان و با مشارکت بخش خصوصی ساخته و به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

وی مساحت این مرکز تفریحی را 400 متر مربع دانست و بیان کرد: این مرکز تفریحی با 5 نفر اشتغال‌زایی نقش مهمی در کمک به توسعه گردشگری دریایی شهرستان عسلویه دارد.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان بوشهر پارک ساحلی، سواحل خلیج فارس، چشمه بید خون، آسیاب‌های آبی بندو، سد روستای بستانو،  منطقه صنعتی پارس جنوبی، خلیج نایبند و منطقه حفاظت شده نایبند، جنگل‌های حرا و مانگرو و آب انبارهای قدیمی را از ظرفیت‌های مهم گردشگری شهرستان عسلویه برشمرد.

جمالی  با اشاره به افتتاح بوم‌گردی ساحلی در عسلویه با اعتبار 10 میلیارد تومان افزود: با بهره‌برداری از این مرکز تفریحی و گردشگری دریایی 15 فرصت اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار