اجرای طرح مبارزه با جوندگان موذی در بوشهر

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر از اجرای طرح مبارزه با جوندگان موذی در شهر بوشهر بعد از ۱۰ سال وقفه خبر داد.
کد خبر: ۱۱۷۵۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۵ 10 July 2024

به گزارش «تابناک بوشهر»، حمیده هلال بحر، توجه به ارتقا سلامت و حل مشکلات زیست محیطی را از اولویت شورای شهر بوشهر دانست و یکی از مشکلاتی که سلامت مردم را به خطر انداخته جانوران موذی دانست و اظهار داشت: وفور جمعیت حیوانات موذی به ویژه جوندگان مثل موش سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازد و در انتشار بیماری‌های عفونی نقش به‌سزایی دارد.

وی از آغاز طرح مبارزه جامع با جوندگان در سطح شهر بوشهر خبر داد و بیان کرد: از این‌ رو در راستای افزایش بهداشت محیط، سالم سازی فضاهای شهری و سلامت و ایمنی شهروندان طرح مبارزه با جوندگان موذی و کنترل آنها در دستور کار شورای شهر و شهرداری بوشهر قرار گرفت.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بوشهر با اشاره به اجرایی شدن طرح مبارزه با جوندگان موذی در شهر بوشهر بعد از 10 سال وقفه افزود با توجه به اینکه این امر 10 سال صورت نگرفته و شاهد افزایش جوندگان موذی در شهر بودیم ازاین‌رو در بودجه سال جاری شهرداری بوشهر ردیف اعتباری برای آن مشخص و عملیات اجرایی آن توسط مدیریت خدمات شهری شهرداری بوشهر آغاز شد.

هلال بحر مکان‌های اجرایی شدن این طرح را بافت فرهنگی تاریخی ، نوار ساحلی از پارک باسیدون تا میدان رئیسعلی دلواری محلات جفره ، صلح آباد، خیابان‌های بیسیم، باهنر، مدرس، باغ زهرا، بازارچه فلافل‌فروشان در نوار ساحلی بوشهر برشمرد که طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در همه مناطق محلات شهر این طرح اجرا می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای بوشهر خواستار مشارکت شهروندان در اجرا موفق این طرح با رعایت بهداشت عمومی و محیطی شد و گفت: رعایت بهداشت در واحدهای صنفی و غذایی در شهر و جلوگیری از رهاسازی زباله‌های خانگی و خوراکی از راهکارهای همکاری در اجرایی شدن طرح مبارزه با جوندگان موذی است که از  شهروندان انتظار می‌رود در این امر با مدیریت شهری همراه باشند تا بتوانیم شاهد اجرا موفق طرح مبارزه با جوندگان در شهر بوشهر باشیم.

منبع: تسنیم
اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار