افزایش ۲۶ درصدی درآمد آریا ساسول در سه ماهه سالجاری

شرکت آریاساسول از فروش داخلی و صادراتی در سه ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش درآمد ۲۶ درصدی شناسایی کرده است که بیشترین میزان آن به درآمد‌های صادراتی اختصاص دارد.
کد خبر: ۱۱۷۳۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۸ 01 July 2024

شرکت پلیمر آریاساسول با نماد "آریا" در فرابورس ایران، گزارش عملکرد منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ را در کدال منتشر کرد.

بر اساس این گزارش مجموع فروش داخلی و صادراتی نماد آریا در خرداد ماه، معادل ۳۹۷۴ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه ماه قبل آن از افزایش درآمد برخوردار بوده است.

همچنین مجموع فروش داخلی این شرکت در خرداد ماه ۱۳۷۳ میلیارد تومان از فروش اتیلن، پلی اتیلن متوسط و سنگین، پلی اتیلن سبک و سی تری پلاس است.

فروش صادراتی نماد آریا از فروش اتیلن، پلی اتیلن متوسط و سنگین و پلی اتیلن سبک با رقمی معادل ۲۶۰۱ میلیارد تومان است که در گزارش‌های کدال از افزایش درآمد نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری خبر می‌دهد.

رشد ۲۶ درصدی درامد پلیمر آریاساسول در خرداد ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز قابل توجه بوده که این میزان درآمد از فروش صادراتی ناشی می‌شود. این شرکت در سه ماهه سال ۱۴۰۲ درآمدی نزدیک به ۹ هزار میلیارد تومان را به ثبت رسانده است درحالیکه این رقم در سه ماهه سالجاری به ۱۱ هزار میلیارد تومان رسیده است.

شرکت پلیمر آریاساسول در این گزارش کدال در راستای شفاف سازی در زمینه نوع محصول فروش صادراتی فروش و بهای سرویس‌های جانبی اطلاع رسانی می‌کند.

بر پایه این گزارش، فروش صادراتی اتیلن به صورت CFR صورت می‌گیرد. همچنین در خصوص طی دوره مالی مورد گزارش، بهای سرویس‌های جانبی دریافتی از شرکت مبین انرژی خلیج فارس بر مبنای نرخ‌های اعلامی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای سال ۱۴۰۱ و مقادیر مصرف واقعی طبق صورتحساب‌های شرکت مزبور، به صورت علی‌الحساب و ذخیره در حساب‌ها منظور گردیده است. پیگیری از مراجع ذیصلاح جهت اصلاح احتمالی نرخ‌ها در حال انجام است.

گفتنی است که شرکت پلیمر آریاساسول با تولید اتیلن، پلی‌اتیلن و سایر محصولات پتروشیمی در کیفیت بالا و در محیطی سالم، ایمن و سازگار با محیط زیست، مبتنی بر مدیریت بهینه منابع و ارتقاء سرمایه‌های انسانی و رضایت همه ذینفعان سازمانی، از جمله شرکت‌های فعال در صنعت و بازار سرمایه است.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار