رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر:
تابناک- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: 20 درصد از کل مبتلایان از ابتدا شیوع پاندمی کرونا تا کنون در استان در دو هفته اخیر مشاهده می‌شود. 
کد خبر: ۹۵۳۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴ 06 April 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک از بوشهر، سعید کشمیری اظهارداشت: 20 درصد از کل مبتلایان از ابتدا شیوع پاندمی کرونا تا کنون در استان در دو هفته اخیر مشاهده می‌شود. 

وی در مورد وضعیت کرونایی استان بیان کرد: در پایان اسفندماه 20 هزار مبتلا در استان شناسایی شده بود که اکنون به 25 هزار مبتلا در استان رسیده‌ایم که نشاندهنده رشد شدید و انفجاری این بیماری در استان می‌باشد.

دبیرستاد مقابله با کرونا در استان شرح داد: با تغییر رنگ شهرستان‌های دشتستان و دیلم از نارنجی به قرمز، تعداد شهرستان‌های قرمز استان به  سه شهرستان افزایش پیدا کرد، همچنین شهرستان‌های عسلویه، کنگان و تنگستان از وضعیت زرد به نارنجی و خطر تغییر پیدا کرده که این نشان دهنده رشد تعداد مبتلایان در استان است.

دکتر کشمیری تصریح کرد: در شرایط خطر و بحران باید از هرگونه تجمع مثل برگزاری جشن، فاتحه و هر مراسمی که باعث ازدیاد جمعیت در فضای سربسته می شود خودداری کرد.

وی افزود: طبق گزارش‎های دریافتی تمامی افراد مبتلا شده در روستاها و شهرستان‌ها به نحوی در این گونه مراسم‌ها شرکت کرده و  اکنون به این بیماری مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر  با بیان نحوه محدودیت در استان اظهار کرد: در شرایطی که رنگ شهرستان به قرمز تغییر رنگ می دهد اصناف و گروه شغلی 2، 3 و4  باید تعطیل شوند. 

دکتر کشمیری تصریح کرد: در شرایط قرمز صنوف مورد نیاز از جمله فروشگاه مواد غذایی و تعمیرگاه‌ها باز خواهند بود و بقیه اصناف به مدت دو هفته تعطیل میشوند و پس از آن با توجه به شرایط موجود مجدد تصمیم گیری خواهد شد.

دبیرستاد مقابله با کرونا در مورد نحوه تردد در شهرهایی با وضعیت قرمز بیان کرد: در شهرستان‌هایی با وضعیت قرمز تردد وسایل نقلیه با پلاک‌های غیر بومی و همچنین خروج پلاک‌های بومی از این شهرستان‌ها  هر 24 ساعت مشمول جریمه یک میلیون تومانی می باشند.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار