تابناک- معاون راهداری سازمان راهداری با اعلام کولاک شدید برف در برخی محور‌های مواصلاتی و اعلام انسداد این محور‌ها از مردم درخواست کرد امروز به هیچ عنوان سفری را انجام ندهند.
کد خبر: ۹۴۸۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶ 13 March 2021

به گزارش تابناک بوشهر، رضا اکبری اظهار کرد: از ظهر دیروز بارش برف شدید در سطح کشور آغاز شد. سامانه بارشی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، زنجان، به‌سمت البرز، تهران و تعدادی دیگری از استان را درگیر کرد.

وی ادامه داد: چند اتفاق نادر در بارش‌های دیروز اتفاق افتاد؛ بارش شدید برف، وزش شدید باد با سرعت حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، برودت هوا تا دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، وقوع بهمن و ریزش کوه پدیده‌هایی بودند که همزمان با هم اتفاق افتادند.

وی افزود: همزمانی این پدیده‌ها اتفاق نادری بود و باعث شد بیشترین مسئله را در محور‌های هراز، چالوس و فیروزکوه ناشی از کولاک شدید، ریزش کوه و وقوع بهمن داشتیم.

وی تصریح کرد: تعدادی از محور‌ها از دیروز تا زمان حاضر مسدود است که شامل محور هراز، چالوس، فیروزکوه، شاهرود ـ آزادشهر، آزادراه زنجان ـ تبریز، آزادراه تبریز ـ زنجان، چشمه‌علی ـ کیاسر، سمنان ـ فیروزکوه، سمنان ـ دامغان، آزادراه غدیر، گرمه ـ میامی، سبزوار ـ شاهرود، جندق ـ معلمان، چمن‌بید ـ گرمه، درگز ـ قوچان و محور بویین‌زهرا ـ ساوه است.

معاون سازمان راهداری بیان کرد: در زمان حاضر کولاک شدید برف را در محور‌های مذکور داریم و فاصله دید افقی از دیروز بعدازظهر تا اواخر دیشب در این محور‌ها به زیر ۲ متر کاهش یافته بود. تعدادی از سرپرستان اکیپ‌های راهداری مستقر در گردنه‌ها اعلام کردند که طی ۲۰ سال اخیر چنین پدیده‌های جوی را مشاهده نکرده‌اند.

اکبری گفت: به همین دلیل علی‌رغم وجود ماشین‌آلات راهداری در سطح جاده و گردنه‌ها، اما قادر به حرکت نبودند، چون هیچ دیدی وجود نداشت. تعدادی از هموطنان در جاده‌های کشور متوقف شدند که خوشبختانه با برنامه‌ریزی مناسب و همکاری پلیس اکثر محور‌های مذکور مسدود اعلام شد و اجازه تردد به خودرو‌ها را ندادیم.

وی اضافه کرد: محور‌های مذکور سریعاً از خودرو تخلیه شد، تنها محور فیروزکوه و جاده چالوس تعدادی خودرو برای ساعاتی متوقف شدند. تا ساعت ۸ دیشب خودرو‌ها در جاده چالوس تخلیه شدند و مشکلی در این محور نداشتیم، اما در محدوده گلوک محور فیروزکوه همچنان صف یک کیلومتر خودرو متوقف هستند.

وی بیان کرد: علی‌رغم اینکه اکیپ‌هایی از تهران و مازندران در این محدوده حضور دارند، اما شدت کولاک اجازه کار را نمی‌دهد. امیدواریم با فروکش شرایط کولاک، محور‌های مسدود بازگشایی شود.

معاون سازمان راهداری به مردم توصیه جدی کرد امروز با توجه به شرایط نامناسب اکثر جاده‌های کشور از انجام سفر خودداری کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار