رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر؛
تابناک- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: از ابتدای بروز مشکل کمبودسیمان در این استان مراکز عرضه این مصالح ساختمانی ۱۰ میلیارد ریال جریمه شدند.
کد خبر: ۹۴۴۹۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷ 02 March 2021

به گزارش خبرگزاری تابناک از استان بوشهر، سید حسین حسینی در جمع خبرنگاران افزود: از زمان کمبود سیمان در استان بوشهر تاکنون سه هزار و ۷۵۰ فقره بازرسی از مرکزهای عرضه در این استان انجام گرفت و ۱۰۳ فقره پرونده تخلف با عنوان گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه، احتکار و امتنا از عرضه برای فروشندگان سیمان تشکیل شده‌است.

وی بیان کرد: ۳۵ عامل توزیع سیمان که در استان بوشهر نسبت به عرضه با نرخ بالاتر یا محدود کردن عرضه اقدام کرده بودند سهمیه سیمان آنها قطع شده‌است.

حسینی ادامه داد: با هدف بهبود روند توزیع سیمان بازرس مستقیم نیز در کارخانه‎‌های تولیدسیمان استان بوشهر مستقر شدند و روند توزیع را به صورت روزانه به سازمان صمت گزارش می‌‎دهند.

وی گفت: هر عاملی که سیمان دریافت می‌‎کند باید سیمان تحویلی خود را در سامانه جامع انبارها ثبت کند که این اقدام نیز بیشتر با هدف رهگیری سیمان تولیدی کارخانه‌‎ها انجام می‎‌گیرد.

حسینی ادامه داد: در رایزنی صورت گرفته با فرمانده انتظامی استان بوشهر خروج سیمان از استان بوشهر ممنوع شده تا وضعیت بازار سیمان استان بوشهر هر چه سریعه‎تر به تعادل برسد.

وی گفت: مشکل تامین سوخت کارخانه‌‎های تولید سیمان استان نیز برطرف و از آنها خواسته شده براساس ظرفیت پروانه بهره‎‌برداری خود اقدام به تولید سیمان کنند.

حسینی عنوان کرد: ظرفیت کارخانه‏‌های سیمان دشتی و دشتستان هرکدام روزانه سه هزار تن است که قابلیت تولید بیشتر نیز دارند و کارخانه سیمان ساروج کنگان نیز ظرفیت تولید روزانه آن ۶ هزار تن است که از این میزان ۷۰ درصد کلینکر و ۳۰ درصد آن تبدیل به سیمان شود.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار