تابناک - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از بارش پراکنده باران در استان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد و گفت: طی این مدت دریا کاملاً مواج و طوفانی است.
کد خبر: ۹۴۰۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۱ 15 February 2021

به گزارش خبرگزاری تابنا از بوشهر، فرج‌الله شکوهی پور اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز تا اوایل وقت فردا وزش بادهای شمالی در فراساحل مرکزی و جنوبی استان همچنان تداوم دارد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: تا روز چهارشنبه، دمای هوا در مناطق مختلف استان روند افزایشی خواهد داشت.

دریا کاملاً مواج و طوفانی می‌شود

وی ادامه داد: از اواخر وقت سه شنبه با نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار جو سرعت وزش جریانات بر روی دریا به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد و با تداوم وزش آن طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریا کاملاً مواج و طوفانی است.

شکوهی‌پور بیان کرد: طی این مدت نیز وقوع بارش پراکنده باران گاهی رگبار پراکنده همراه با رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

کاهش دما در سطح استان

وی افزود: از روز پنجشنبه با شروع وزش جریانات شمال غربی روند کاهش دما در سطح استان آغاز می‌شود و انتظار می‌رود طی روزهای پنجشنبه و جمعه دمای هوا به طور محسوسی کاهش یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی ساعات آینده آسمان استان غالباً صاف همراه با غبار محلی و در طول روز گاهی وزش باد، در برخی نقاط وقوع پدیده مه و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

ارتفاع موج به ۱.۵ متر می‌رسد

وی گفت: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و امروز تا اوایل وقت فردا بر روی دریا در فراساحل جنوبی شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

شکوهی‌پور اظهار داشت: در این مدت ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و طی ساعاتی از وقت امروز تا اوایل وقت فردا در فراساحل جنوبی گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار