رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۵۰ موکب اربعین حسینی در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این راستا موکب‌داران بوشهری افزون بر ۶۰ تن برنج، گوشت و دیگر کالاها میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.
کد خبر: ۸۴۶۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰ 05 May 2020

موکب‌داران بوشهری بیش از ۶۰ تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند

موکب‌داران بوشهری بیش از ۶۰ تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۵۰ موکب اربعین حسینی در مقابله با ویروس کرونا گفت: در این راستا موکب‌داران بوشهری افزون بر ۶۰ تن برنج، گوشت و دیگر کالاها میان نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.

از حضور مؤثر موکب‌های اربعین حسینی استان بوشهر در مقابله با کرونا خبر دادو اظهار داشت: در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری و خدمات رسانی رزمایش کمک‌ مومنانه، موکب‌های استان از اسفند فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به تهیه و توزیع کالاها و امکانات برای مقابله با کرونا گفت: پس از شیوع کرونا فعالیت موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر برای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در شهرستان‌های 10گانه استان بوشهر آغاز شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه 50 موکب اربعین حسینی استان بوشهر در عرصه خدمات‌رسانی در مقابله با کرونا فعالیت می‌کنند به راه‌اندازی کارگاه تولید ماسک و مواد بهداشتی پرداخت و بیان کرد: از 2 اسفند موکب‌داران استان بوشهر با به‌کارگیری بیش از 2 هزار نفر فعالیت خود را آغاز کردند و ضمن مشارکت در ضدعفونی معابر و مکان‌های موردنظر 60 کارگاه تولید ماسک، لباس بهداشتی و 28 واحد نانوایی راه‌اندازی کردند.

مطاف از تولید، خرید و توزیع 600 هزار عدد ماسک، 650 هزار عدد دستکش یک بار مصرف، 200 هزار دست لباس بهداشتی و 40 هزار عدد ژل و مایع ضدعفونی کننده خبر داد و با بیان اینکه این امکانات در اختیار قشر‌های مختلف قرار گرفت تصریح کرد: در این راستا تاکنون یک ‌میلیون و 200 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده برای ضدعفونی سطوح در نقاط مختلف از جمله دستگاه‌های دولتی، اماکن عمومی، بوستان‌ها و در منازل، تامین و 650 نوبت ضدعفونی مکان‌های عمومی انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از تامین اقلام بهداشتی، کمک‌رسانی به گروه‌های آسیب از کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از اعلام فرمان رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه از سوی رهبر معظم انقلاب در رسیدگی به افراد آسیب‌دیده از کرونا، موکب‌داران وارد صحنه شدند و بیش از 60 تن کالا بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.

وی با بیان اینکه موکب‌داران اربعین حسینی استان بوشهر تاکنون افزون بر 35 تن برنج، 8.7 تن گوشت قرمز و سفید و افزون بر 25 تن دیگر کالاهای اساسی توزیع کردند گفت: توزیع 6 تن تخم مرغ، 4 تن روغن، 2 هزار و 500 جعبه پنیر، 65 هزار قرص نان، 12 تن حبوبات از دیگر مواد توزیع شده میان افراد آسیب دیده از کرونا است.

مطاف تصریح کرد: پرداخت 500 میلیون ریال وجه نقد، تامین تجهیزات 40 تخت نقاهتگاهی، 700 تخته پتو و ایجاد چشمه‌های روشویی در معابر عمومی برای شستشو از دیگر خدمات موکب‌‌داران بوشهری در راستای مقابله با کرونا است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر توزیع غذایی گرم به افراد نیازمند در ماه مبارک رمضان را از دیگر خدمات موکب‌داران بوشهری دانست و تصریح کرد: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان آشپزخانه‌هایی در نقاط مختلف استان برپا شد که غذای گرم تهیه و میان نیازمندان توزیع می‌کنند.

منبع/ تسنیم 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار