سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به اینکه سطح مبادلات تجاری ایران و ارمنستان در سال میلادی گذشته ۳۰۰ میلیون دلار بود گفت: با تعمیق روابط اقتصادی، سطح مبادلات تجاری ایران و ارمنستان افزایش می‌یابد.
کد خبر: ۵۶۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۹ 05 February 2018

آرتاشس تومانیان امشب در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در سفر به بوشهر از ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری آن آشنا شدم اظهار داشت: مطالعاتی قبلا در حوزه اقتصادی و تجاری استان بوشهر انجام شد ولی در بازدید امروز با قابلیت  تجاری و اقتصادی استان بوشهر بیشتر آشنا شدم.

وی از بازدید بنادر و ظرفیت صنعتی و اقتصادی بوشهر خبرداد و تصریح کرد: در بازدید از  عرصه‌های تجاری و صنعتی استان بوشهر ظرفیت بالای این استان مورد توجه قرار گرفت که زمینه توسعه همکاری اقتصادی بوشهر با ارمنستان را فراهم می‌کند.

سفیر ارمنستان در ایران با اظهار خرسندی در سفر به بوشهر افزود: در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی بوشهر راهکارهای لازم برای توسعه روابط اقتصادی ارمنستان با بوشهر بررسی شد.

تومانیان با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت‌های مناسبی در بخش تاسیسات بندری و منطقه ویژه اقتصادی دارد تاکید کرد: این قابلیت‌ها میتواند یکی از محورهای توسعه و گسترش مبادله تجاری ایران و ارمنستان به شمار آید. 

وی با تاکید بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان تصریح کرد: روابط اقتصادی دو کشور در حد قابل قبولی است ولی نیاز به توسعه بیشتر دارد.

سفیر ارمنستان در ایران با اشاره به  مناسبات مطلوب سیاسی ایران و ارمنستان افزود: متاسفانه رابطه اقتصادی ارمنستان با بوشهر کم‌رنگ بود که امید می‌رود در سال‌های آتی روابط اقتصادی با بوشهر توسعه یابد.

تومانیان  با اشاره به اینکه سطح مبادلات تجاری ایران و ارمنستان  در سال میلادی گذشته 300 میلیون دلار  بود گفت: با تعمیق روابط اقتصادی، سطح مبادلات تجاری ایران و ارمنستان  افزایش می‌یابد.

وی، با اشاره به ایجاد تغییرات اقتصادی در روابط ایران و ارمنستان افزود: یکسری تغییراتی در نوارهای  مرزی ایران با ارمنستان از جمله ایجاد مناطق آزاد اقتصادی و تجاریتحقق پذیرفته که امید میرود حجم مبادلات  تجاری این دو کشور به میزان قابل توجهی افزایش یابد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار