مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به ناپدید شدن شناور صیادی و ۸ سرنشین در آبهای خلیج فارس گفت: ۳ فروند بالگرد از بوشهر و هرمزگان و دو شناور ناجی به منطقه مفقود شدن شناور صیادی بوشهری اعزام شدند.
کد خبر: ۵۳۷۷۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹ 13 December 2017
محمد مهدی بنچاری با بیان اینکه اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر به امکانات تجسس و نجات دریایی پیشرفته مجهز است اظهار داشت: 5 پایگاه جستجو و نجات دریایی در بنادر مختلف استان بوشهر با شناورهای ناجی پیشرفته و امکانات ارتباط مخابراتی مجهز است که با تماس حادثه دیدگان، امدادگران به یاری آنان می‌شتابند.

وی از ناپدید شدن یک فروند شناور صیادی در آبهای استان بوشهر خبرداد و افزود: این شناور با 8 سرنشین شامل ناخدا و ملوان از اسکله جفره بوشهری برای صید ماهی راهی دریا که با طوفان مواجه شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تغییر  موقعیت شناور حادثه دیده افزود: با توجه به شرایط نامساعد دریا، در چنین مواقعی موقعیت شناورهای حادثه دیده تغییر می‌یابد و با این تغییر موقعیت مکانی جست‌وجوها براساس الگوی پیش بینی صورت می‌گیرد.

بنچاری از اعزام تیم‌های تخصصی جست‌وجو و نجات دریایی به منطقه حادثه دیده خبرداد و  تاکید کرد: تیم‌های عملیات جستجو و نجات این اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در نخستین دقایق وقوع حادثه و به محض اطلاع رسانی به مرکز جستجو و نجات دیر، کار خود را در منطقه آغاز کردند و این جستجوها و پایش‌ها تا هم اکنون ادامه دارد.

وی با اشاره به ناپدید شدن شناور صیادی و 8 سرنشین در آبهای خلیج فارس بیان کرد: سه فروند بالگرد از بوشهر و هرمزگان و دو شناور ناجی به منطقه مفقود شدن شناور صیادی بوشهری اعزام شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در پنجمین روز عملیات جستجو و نجات  موتور لنج صیادی و هشت ملوان، سه بالگرد از  بوشهر، هرمزگان و شرکت نفت و گاز پارس جنوبی  و شناورهای ناجی 8از دیر و ناجی 18 از بندر عسلویه به منطقه اعزام شدند.

بنچاری افزود: تیم اعزامی بر اساس الگوهای مشخص شده در حال گشت زنی و پایش از منطقه راس المطاف تا غرب لاوان هستند.

وی بیان کرد: بالگرد و شناور ناجی و همه نیروها در تلاش برای یافتن شناور و سرنشینان ناپدید شده اسکله صیادی جفره هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار