انتخاب شهردار بوشهر این روزها به یک چالش جدی در شورای شهر تبدیل شده است و شورای شهر بوشهر برای دومین بار نیز موفق به انتخاب شهردار نشد.
کد خبر: ۵۳۷۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷ 13 December 2017
نساء کروندی: انتخاب شهردار را می‌توان یکی از مهمترین برنامه‌ها و ماموریت‌های شورای شهر دانست که همواره به عنوان یکی از اولین اقدامات پس از تشکیل هیئت رئیسه شورای شهر انجام می‌شود.

پس از آنکه غلامعلی میگلی‌نژاد شهردار سابق بوشهر به دلایلی که بازنشستگی عنوان شد، توسط اعضای شورای شهر از سمت خود برکنار شد، گزینه‌های متعددی برای شهرداری بوشهر مطرح شده است و بحث و گفت‌وگو در مورد این گزینه‌ها علاوه بر شورای شهر در همه محافل حقیقی و مجازی نیز جریان دارد.

انتخاب شهردار امروز به چالش بزرگی برای شورای شهر بوشهر تبدیل شده است؛ مسئله‌ای که علاوه بر عدم انتخاب شهردار موجب حرف و حدیث هایی بین مردم شده است.

نمایندگان مردم حتی به خاطر مردم هم نتوانستند مواضع سیاسی خود را کنار بگذارند و برای انتخاب شهرداری توانمند و شایسته بر سر یک میز ننشتند تا حالا شاهد یک جدال و سهم‌خواهی برای انتخاب شهردار بوشهر باشیم.

جلسه بررسی گزینه‌های شهردار به حدنصاب نرسید

نشست نخست شورای شهر برای تعیین شهردار به تعویق افتاد، رئیس شورای شهر نداشتن برنامه مکتوب کاندیداها را دلیل این تعویق عنوان کرد و به این ترتیب جلسه نخست بی‌نتیجه تمام شد و به سه‌شنبه هفته بعد موکول شد.

روز سه‌شنبه مقرر فرا رسید و سی‌وسومین جلسه شورای شهر بوشهر برای بررسی و انتخاب شهردار بوشهر با غیبت چهار عضو شورا به حد نصاب نرسید.

طاهره شمشیری، پویا دولابی، مهرزاد آسایش و عبدالخالق برزگرزاده چهار عضو غایب شورای شهر بودند و در صحن حاضر نشدند.


رفتار نمایندگان شورا توهین به مردم است

یکی از اعضای شورای شهر در این جلسه در واکنش به حضور برخی نمایندگان در عمارت امیریه و عدم حضور در صحن شورا بیان کرد: این رفتارها بر خلاف شان یک نماینده است.

کیوان هاشم زاده در ادامه افزود: عدم حضور نمایندگان در صحن توهین به مردم و کاندیدای شهردار است.

وی تصریح کرد: منشا این رفتارها فشارهای بیرونی است که قصد ایجاد حاشیه برای شورا و شهرداری بوشهر است.

هاشم‌زاده خاطرنشان کرد: خواستار ایجاد تنش در شورا نیستیم اما در صورت ادامه رفتارهای برخی اعضاء پشت پرده برخی اتفاقات را می‌گوییم تا برخی افراد سر به زیر شوند.

عقلانیت به صحن شورا برگردد

اکبر توسلی نیز در این جلسه در خصوص رفتارها و بحث‌های به وجود آمده، عنوان کرد: وضعیت کنونی شهرداری بوشهر بحرانی است و باید هرچه زودتر شهردار انتخاب شود.

وی با انتقاد از رفتارهای دیگر نمایندگان، بیان کرد: باید عقلانیت را سرلوحه کار خود قرار داد.

امیری یکی از گزینه‌های شهرداری بوشهر در این جلسه با مشاهده رفتارها و صحبت‌های نمایندگان گفت: حداقل به مهمان خود احترام بگذارید.

جلسه شورای شهر بوشهر بدون نتیجه‌گیری خاتمه یافت تا به گفته خود اعضای شورای شهر بوشهر همچنان ۸۰ درصد پروژه‌های نیمه‌تمام و تعطیل شده شهر بوشهر و بسیاری از طرح های فاقد کارشناسی باقی بماند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار