مدیرمنطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز ایران در استان بوشهر گفت: بیش از ۹۴ میلیارد استاندارد مترمکعب گاز از طریق بیش از۱۹۰۰ کیلومتر خطوط لوله فشار قوی و با بهره گیری ۵ تاسیسات تقویت فشار از منطقه ۱۰ به نقاط مختلف کشور انتقال یافت.
کد خبر: ۵۳۰۴۵۸
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۴ 28 November 2017
حمید خدری در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه منطقه 10 عملیات شرکت انتقال گاز ایران در استان بوشهر نقش مهمی  در تامین گاز کشور دارد اظهار داشت: این منطقه عملیاتی انتقال دهنده بیش از 70 درصد گاز پالایشگاه‌های کشور به مبادی مصرف است.

وی با اشاره به کاهش دما و افزایش سرما در استان‌های مختلف کشور از آمادگی لازم منطفه عملیات گاز برای انتقال پایدار انرژی گاز در فصل زمستان به نقاط مختلف کشور خبرداد.

مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز افزود: این منطقه پیش ازشروع فصل زمستان بااتخاذ تدابیر ویژه و تمهیدات لازم ازجمله انجام عملیات تعمیر و نگهداری، تسطیح مسیر و دسترسی به خطوط لوله انتقال گاز، آمادگی مقابله با بحران‌های  احتمالی زمستانی را دارد.

وی با اشاره به شرایط نامساعد جوی و برودت هوا درسطح کشور خاطر نشان کرد: کارکنان این منطقه شبانه روز در تلاش هستند تا با انتقال پایدار و ایمن گاز از طریق خطوط لوله فشار قوی، زمستان امسال را نیز همانند سال‌های قبل با سربلندی سپری کنند.

 خدری با اشاره اینکه منطقه 10 عملیات یکی از مناطق مهم شرکت انتقال گاز ایران بوده و همواره بعنوان گلوگاه شبکه انتقال گازکشور نیز به شمار می‌رود، بیان کرد: باتوجه به فعالیت‌های انجام شده دربخش‌های پایداری سیستم و افزایش راندمان انتقال گاز، هم اکنون این منطقه ازآمادگی لازم برای انتقال پایدار انرژی گاز کشور برخوردار می‌باشد.

مدیرمنطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران در استان بوشهر از انتقال گاز به نقاط مختلف کشور از طریق 1900 کیلومتر خط گازرسانی خبرداد و  گفت: بیش از 94 میلیارد استاندارد مترمکعب گاز از طریق بیش از1900 کیلومتر خطوط لوله فشار قوی و با بهره‌گیری 5 تاسیسات تقویت فشار از منطقه 10 به نقاط مختلف کشورانتقال یافت.

وی، با تاکید برمدیریت صحیح مصرف گازطبیعی درخانه‌ها و سازمانهای دولتی یخاطر نشان کرد: استفاده از لباس‌های گرم و تنظیم دمای مناسب وسایل گرمایشی کمک شایانی به کاهش مصرف گاز و از همه مهمتر دسترسی مستمر و پایدار تمامی هموطنان به این انرژی می‌باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار