محرومیت بیخ گوش پایتخت انرژی کشور؛
شهرستان عسلویه به خاطر میزبانی از صنایع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی به عنوان پایتخت انرژی و اقتصاد کشور شناخته می‌شود ولی هنوز هم تیم‌های ورزشی آن از حمایت محروم هستند.
کد خبر: ۵۲۳۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲ 13 November 2017
وقتی لقب پایتخت انرژی  کشور را به شهرستان عسلویه می‌دهیم، انتظار می‌رود زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات آن نیز در حد یک پایتخت باشد ولی در کنار توسعه صنایع، محرومیت‌های زیادی در این شهرستان وجود دارد.

بیدخون یکی از روستاهای مهم شهرستان عسلویه است که در فاصله هشت کیلومتری شهر عسلویه قرار گرفته است و تعداد زیادی از کارگان پارس جنوبی در این روستا سکونت دارند.

این روستا با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار نفر و دارای مردمی خونگرم و مهمان نواز است که در برخی از زمینه‌ها از جمله حمایت از ورزش و تیم‌های ورزشی با مشکلات زیادی روبرو است.

دولت تلاش‌های گسترده‌ای برای توسعه ورزش و حمایت از ورزشکاران در این منطقه داشته است ولی روستای بیدخون در مرکز عظیم صنعتی محروم از امکانات ورزشی و حمایت‌های مالی است.

حمایتی از تنها نماینده شهرستان عسلویه نمی‌شود

تیم فوتسال شهید قنبری یکی از فعال‌ترین تیم در سطح شهرستان عسلویه به شمار می‌رود ولی به گفته اعضای این تیم، مسئولان شهرستان عسلویه هیچ کمکی به تیم شهید قنبری بیدخون نکرده‌اند.

سرپرست تیم شهید قنبری بیدخون بیان داشت: این تیم تنها نماینده شهرستان عسلویه است و از ابتدای حضور در لیگ فوتسال با مشکلات فراوانی مواجه شد.

محمد دهقان ادامه داد: با وجود استقرار شرکت‌ها، صنایع، تاسیسات و پتروشیمی‌های بزرگ در این شهرستان، متاسفانه تیم‌های ورزشی حتی از نبود لباس ورزشی رنج می‌برند.

وی تصریح کرد: بی شک حمایت هواداران باعث دلگرمی مسئولان تیم برای ادامه کار شده است ولی مسئولان نیز باید نگاه حمایتی داشته باشند.

دهقان افزود: حل مشکلات تیم فوتسال بیدخون نیازمند نگاه مسئولان استان و شهرستان، نماینده مجلس و دیگران است و می‌طلبد که مسئولان استان و شهرستان برای حل آن چاره‌ای بیندیشند.

حال تنها نماینده فوتسال عسلویه خوب نیست/ حمایتی صورت نمی‌گیرد

هیچ مسئولی به درخواستها رسیدگی نکرد

مدیر عامل تیم شهید قنبری بیان داشت: چندین درخواست مکتوب به فرمانداری شهرستان عسلویه ارسال کردیم اما تا کنون جوابی دریافت نکرده‌ایم.

صادق ارتشی ادامه داد: تقریبا هشت سال است که این تیم ورزشی به فعالیت خود ادامه داده و تاکنون هیچ مسئولی به خواست‌های ما کمک نکردند.

وی در پایان، از همه مسئولان به خصوص فرماندار، بخشدار، مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، مدیر عامل پتروشیمی پازارگاد درخواست کرد که یاری‌گر تیم فعال بیدخون باشند.

بخشدار بخش مرکزی شهرستان عسلویه نیز گفت: هدف ما خدمت به جامعه ورزشکاران است.

محمد علی جمالی بیان داشت: مشکلات ورزشکاران مشکل عمده است و فرماندار شهرستان به جد پیگیر مشکلات ورزش بیدخون است؛ نامه نگاری با شرکت های پارس جنوبی انجام گرفته است ولی تاکنون جوابی دریافت نشده است.

بخشدار مرکزی شهرستان عسلویه با اشاره به اینکه تیم ورزشی خصوصی هستند بیان داشت: تیم ورزشی باید حامی داشته وحامی جذب کنند.

وی اضافه کرد: جلسات متعددی در خصوص ورزش شهرستان گرفته شده و نگاه مسئولان شهرستان به ورزش و حمایت از ورزشکاران ویژه است.

بیخ گوش پایتخت انرژی کشور قرار گرفتن برای بیدخونی‌ها تنفس را سخت کرده است و هر روز انبوهی از آلایندگی‌های پارس جنوبی را نصیب آنها می‌کند که لازم است در کنار آن تلاش برای توسعه ورزش و حمایت از ورزشکاران این منطقه صورت گیرد.

رضامحمدی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار