استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم فرهنگ مطالعه کتاب در توسعه و پیشرفت جامعه و زندگی انسان‌ها گفت: توسعه و تجهیز فضای کتابخانه‌ها و گسترش کتابخانه‌های دیجیتال در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.
کد خبر: ۵۲۳۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴ 13 November 2017
عبدالکریم گراوند بعدازظهر امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با گرامیداشت بیست‌وپنجمین دوره هفته کتاب و کتاب‌خوانی، به تاریخ استان بوشهر در عرصه فرهنگ پرداخت و با بیان اینکه این استان بیش از 3 هزار سال دارای قدمت فرهنگی و تجاری است اظهار داشت: بندر سیراف با تاریخ بیش از 3 هزار سال نشان از قدمت و جایگاه استان بوشهر در عرصه فرهنگ و تجارت دریایی است.

وی گره خوردن  تجارت و فرهنگ را از ویژگی‌های بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: استان بوشهر در طول ادوار مختلف در عرصه فرهنگ، تجارت، مبارزات ضد استبدادی و ظلم ستیزی دارای تاریخی پرشکوه است و اکنون این فرهنگ در استان بوشهر پایدار و جاری است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه هدایت بشر در کتاب نهفته است تصریح کرد: کتاب جایگاه مهمی در پیشرفت و رشد و ترقی انسان دارد به‌گونه‌ای که  دانایی، روشن‌گری و بسیاری از علوم و دانش‌‌ها در کتاب نهفته است.

گراوند  با اشاره به نقش مهم فرهنگ مطالعه کتاب در توسعه و پیشرفت جامعه و زندگی انسان‌ها گفت: توسعه و تجهیز فضای کتابخانه‌ها و  گسترش کتابخانه‌های دیجیتال در استان بوشهر مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر کاهش فاصله از مطالعه کتاب افزود: باید با فراهم شدن جذابیت‌های لازم زمینه کاهش فاصله مطالعه به ویژه نسل جوان فراهم و با ارائه تدبیر بیش از پیش پیوند کتاب و مطالعه برای نسل نوجوان و جوان تقویت شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم فرهنگ در تمامی عرصه‌ها بیان کرد: فرهنگ در تمامی عرصه‌ها کاربرد دارد به‌گونه‌ای که بخشی از برنامه حوزه اقتصاد مقاومتی، فرهنگ جامعه است.

گراوند با بیان اینکه فرهنگ در  حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و دیگر بخش‌ها اثرگذار است افزود: امید است شورای فرهنگ عمومی در مسیری حرکت کند که نقش تاثیرگذار خود را برای هدایت جامعه داشته باشد.

وی با تاکید بر ارائه برنامه‌های فرهنگی متناسب با شایستگی مردم تصریح کرد: باید امکانات، تجهیزات، سخت‌افزارها و نرم‌افزارها بر اساس نیاز فرهنگ جامعه تهیه و مورد توجه قرار بگیرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار