فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به نقش مهم خیران در تامین فضای آموزشی گفت: در تامین و نوسازی فضاهای آموزشی شهرستان دشتی خیران ۶۰ میلیارد ریال تامین و پرداخت کرده‌اند.
کد خبر: ۴۹۳۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲ 13 September 2017
غلامرضا مهرجو ظهر امروز در آیین تجلیل از نخبگان شهرستان دشتی، با اشاره به اینکه طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در نقاط شهری و روستایی این شهرستان اجراء شده است اظهار داشت: توجه به مقوله آموزش در سطوح پایین از عنایت ویژه استاندار بود که طرح نخبه پروری همراه با آموزش کنکور و پذیرفته شدن در کنکور در استان بوشهر اجرا شد و موفقیت‌هایی نیز همراه داشت.

وی، اجرای طرح نخبه‌پروری با همکاری منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی را مورد اشاره قرار داد و  افزود دشتی یکی از آن شهرستان‌ها است که علاوه بر اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، تحت پوشش طرح نخبه پروری منطقه ویژه پارس جنوبی قراردارد.

فرماندار دشتی با بیان اینکه طرح نخبه‌پروری در مناطق جنوبی استان بوشهر در مدت یکسال پیش اجرایی شد خاطر نشان کرد: هرچند از زمان این طرح کمتر از یک سال است اما سبب موفقیت‌هایی در سطح کنکور سرا سری شد که در شهر خورموج 18 نفر و در بخش کاکی نیز هشت نفر از دانش آموزان رتبه زیر 1000 را کسب کردند.

 رئیس شورای آموزش‌ وپرورش دشتی ضمن تقدیر از ستاد آموزش‌وپرورش دشتی و کاکی خاطرنشان کرد: امروز از 40 نفر از دانش آموزان ممتاز خورموج و 18 نفر از دانش آموزان ممتاز کاکی تجلیل شد و این نشان داد جهش علمی خوبی در سطح شهرستان شکل‌گرفته است.

مهرجو  بیان کرد: طی این مدت رتبه شهرستان دشتی در میانگین نمرات نهایی از رتبه هفتم به رتبه سوم  ارتقاء یافت و کسب رتبه‌های برتر استانی و کشوری در مسابقات علمی و فرهنگی از دستاوردهای این طرح است.

وی به زیرساخت‌های آموزشی در دشتی پرداخت  و تصریح کرد: دولت نگاهی ویژه به اساس و پایه آموزش‌وپرورش دارند و با وجود منابع  محدود مالی و بودجه‌ای، با تلاش خیران بالای 80 درصد از فضاهای آموزشی شهرستان دشتی بازسازی یا نوسازی شده‌ است.

مهرجو ضمن تقدیر از خیران مدرسه‌ساز در تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز دانش‌آموزان گفت: در تامین و نوسازی فضاهای آموزشی شهرستان دشتی خیران 60 میلیارد ریال تامین و پرداخت کرده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: