سرپرست بهره‌برداری پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به آغاز تعمیرات پالایشگاه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی گفت: فعالیت پالایشگاه پنجم پارس جنوبی، از ۲۷ شهریور تا دوم مهرماه برای تعمیرات متوقف می‌شود.
کد خبر: ۴۸۹۴۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸ 05 September 2017
مصطفی جهانخواه ظهر امروز در نشست بررسی اجرای طرح‌های تعمیراتی در پالایشگاه فازهای 9 و 10 پارس‌جنوبی با تاکید بر بومی‌سازی فناوری‌های مخنلف در مجتمع گازی پارس‌جنوبی اظهار داشت: توانمندی متخصصان مجتمع گازی پارس جنوبی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی ارتقاء یافته به‌گونه‌ای که متخصصان به فناوری‌های لازم دست یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های پارس جنوبی یکی از برنامه‌های تدوین شده است افزود: در راستای تضمین تداوم تولید پایدار گاز در فصول سرد تعمیرات پالایشگاه‌های گاز بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرایی می‌شود.

سرپرست بهره‌برداری پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه فازهای 9 و 10 میدان گازی پارس جنوبی روزانه بیش از 50 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تولید می‌کند خاطر نشان کرد: فازهای 9 و 10 در سال گذشته در تولید گاز شیرین، میعانات، اتان و ال‌پی‌جی بالاترین رکورد را ثبت کرده‌ است.

جهانخواه از آغاز تعمیرات پالایشگاه پنجم پارس جنوبی خبردادو تصریح کرد: تعمیرات پالایشگاه فازهای 9 و 10 پارس جنوبی از دوازدهم شهریور ماه برای انجام بیش از 960 مورد تعمیراتی آغاز شد.

وی با بیان اینکه عملیات تعمیرات در دو شیفت کاری و بر طبق برنامه زمان بندی شده به مدت 28 روز ادامه  دارد افزود: تعویض غربال‌های ملکولی ردیف‌های گازی و فرآورش پروپان، تعویض مبدل پیش گرمکن گاز ورودی، انجام اصلاحات مربوطه و بازرسی مشعل‌ها و مخازن مربوطه از عمده‌ترین موارد تعمیراتی است.

سرپرست بهره‌برداری پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی از توقف فاز 10 پالایشگاه پنجم پارس جنوبی، از 27 شهریور تا 7 مهر خبرداد و خاطر نشان کرد: این فاز پالایشگاهی با انجام 241 مورد تعمیراتی انجام می‌شود که بیشترین حجم کار مربوط به رفع نواقص بوجود آمده در بهره برداری سالانه برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به توقف کامل پالایشگاه پنجم پارس جنوبی از 27 شهریور تا دوم مهرماه تصریح کرد: برای 209 مورد تعمیراتی، فعالیت  پالایشگاه پنجم پارس جنوبی از 27 شهریور تا دوم مهرماه متوقف می‌شود که موارد تاثیرگذار برق و ابزار دقیق، اتصال ایستگاه اندازه‌گیری گاز خروجی در این بازه زمانی انجام می‌شود.

جهانخواه به مشارکت 600 نفر در عملیات تعمیراتی پالایشگاه پنجم پارس جنوبی خبر دادو  افزود: تعمیرات پالایشگاه پنجم پارس جنوبی با مشارکت 600 نفر از کارکنان رسمی و پیمانکاران شاغل در چارت پالایشگاه و نیروهای کمکی انجام می‌شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: