رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: فضای اجتماعی کنونی کشور مطلوب و در شان جمهوری اسلامی ‌نیست.
کد خبر: ۴۷۱۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴ 02 August 2017
نصرالله شفیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با گرامیداشت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به نقش و اهمیت این نهاد در جامعه پرداخت و با تاکید نیاز شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در همه ادوار انقلاب اسلامی اظهار داشت: ممکن است برخی موسسات و نهادها فعالیت آنها در یک برهه نیاز باشد و پس از مدتی که نیاز به اتمام برسد ولی گذر زمان نه تنها مانع از آن شد که فعالیت شورای هماهنگی کم رنگ شود بلکه با گذر زمان ضرورت توجه وجودی آن پی برده می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که دو  دیدگاه در هر انقلاب مبنی بر ادامه روحیه انقلابی و حذف این روحیه ایجاد می‌شود تصریح کرد: پس از هر انقلاب دو دیدگاه وجود دارد که یکی ایجاد یک نظام سیاسی بدون شعارهای داغ انقلابی است که در برخی از انقلابیون پیش از انقلاب و مسئولان ما وجود داشته و دیگری حفظ روحیه انقلابی در طول دوران پس از انقلاب و تشکیل حکومت است.

شفیعی ، یکی از اهداف شورای هماهنگی  انقلاب اسلامی را حفظ روحیه انقلابی دانست و تاکید کرد: مبارزه با تفکری که انقلاب‌گری در امور را تمام شده  می‌دانند یکی از رسالت‌های این نهاد است  که در این راستا حفظ، ارتقاء و تقویت تفکر انقلابی  ماموریت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر  است.

وی با اشاره به اینکه روحیه عدالت‌طلبی، حمایت از محرومان جهان، صدور فرهنگ انقلاب در کنار مبارزه با اشغالگران و نفی سلطه از جمله اهداف بنیادین انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: با پایان یافتن جنگ هشت ساله، دفاع تمام نشد و رسالت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی حفظ  این تفکر با برنامه‌ریزی برای نقویت روحیه انقلابی مردم است.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ استکبارستیزی، عدالت طلبی و حمایت از محرومان در جامعه افزود: ترویج فرهنگ استکبار‌ستیزی، عدالت‌طلبی و حمایت از محرومان در جامعه رسالت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر  است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه  گذر زمان ‌موجودیت این نهاد را کم‌رنگ‌ نکرده است تصریح  کرد: پس از گذشت 39 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و 38 سال از تاسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نه تنها موجودیت این شورای تضعیف نکرد بلکه به همان اندازه که شاهد بالا بودن روحیه انقلابی مردم هستیم، نقش این شورا برای برگزاری مناسبت‌ها دیده می‌شود.

شفیعی با تاکید بر نقش مهم حفظ روحیه انقلابی در آحاد جامعه تصریح کرد: اگر روزی برسد که روحیه انقلابی از مردم گرفته شود باید فاتحه انقلاب اسلامی خوانده شود که البته شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به سهم خود با تقویت این روحیه، انقلاب را از هر خطری مصون کرده است.

وی با بیان اینکه این نهاد انقلابی، در قبال مسئولیت‌های مهم در جامعه فاقد اعتبارات دولتی است افزود: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هیچ اعتبار دولتی دریافت نمی‌کند و بیشتر با همکاری نهادهای انقلابی و دستگاه‌های اجرایی به دنبال اجرای مناسبت‌هاست.

وی با گرامیداشت روز خبرنگار، نقش مهم اصحاب رسانه در جامعه مهم و تاثیرگذار دانست و خاطر نشان کرد: نقش خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی مناسبت‌ها و فعالیت‌های این شورا مشهود است که اگر  خبرنگاران کوتاهی می‌کردند فعالیت‌های این شورا عقیم می‌ماند.

شفیعی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تحولات استان بوشهر در هفته گذشته بیان کرد: موضوع ساخت پتروشیمی دشتستان با حضور وزیر صنعت و اتفاق پیش آمده نشان داد که شاید در جمهوری اسلامی از نوادر باشد که وزیری بیاید و مردم اجازه ندهند که عملیات اجرایی یک پروژه آغاز شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر تاکید کرد: رسانه‌ها می‌توانند اصل قضیه را با مخالفان و موافقان و صاحب نظام در جنبه‌های مختلف زیست محیطی و مصرف اّب مورد تحلیل قرار دهند تا قضاوت دقیقی انجام شود و هم راهگشا برای مسئولان و مردم باشد. 

وی با بیان اینکه برای توسعه استان بوشهر رسانه‌ها می‌توانند تاثیرگذار باشد افزود: نمونه آن راه آهن بوشهر به شیراز است و پذیرفته نیست که با وجود تصویب و آغاز عملیات اجرایی، ناتمام باقی بماند که مطالبه اصلی مردم بدون حب و بغض سیاسی را دنبال کنند.

شفیعی با بیان اینکه فضای اجتماع کنونی مطلوب و در شان فضای اسلامی کشور نیست گفت: نمونه آن ظلم به کودکان با آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، طلاق، ازدواج، بیکاری و رعایت حقوق مردم در محیط اجتماعی و اداری است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: