رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:تا سال ۹۸ همه فلرها در پارس جنوبی جمع‌آوری می‌شود که تحقق این مهم نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای کیفیت زندگی کارکنان و ساکنان عسلویه دارد.
کد خبر: ۴۲۵۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷ 17 May 2017
معصومه ابتکار شامگاه سه شنبه در آیین خاموش شدن نخستین مشعل پارس جنوبی با بیان اینکه دولت یازدهم  طرح‌های مهمی در حوزه محیط زیست انجام داد اظهار داشت:  فعالیت‌های نفت و گاز با پیوست‌های زیست محیطی، با استانداردهای زیست محیطی استوار شده است.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف نفت، گاز و پتروشیمی با داشتن پیوست‌های زیست محیطی همواره بدون آلایندگی  طراحی و اجراء می‌شود خاطر نشان کرد: خاموش شدن مشعل پالایشگاههای پارس جنوبی در همین راستا است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های گازی دنیا در پارس جنوبی قرار دارد تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ای که مجتمع گاز پارس جنوبی برای حذف فلرها در این منطقه طراحی کرد، نخستین مشعل در عسلویه خاموش شد در واقع این مشعل تبدیل به مشعل سبز شد.

ابتکار  با تاکید بر این نکته که همه فلرها در پارس جنوبی جمع‌آوری می‌شود گفت:براساس برنامه‌ ارائه شده تا سال 98 همه فلرها در پارس جنوبی جمع‌آوری می‌شود که این مسئله نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای کیفیت زندگی کارکنان و ساکنان عسلویه دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش مهم بازیافت گازهای فلرهای پارس جنوبی اظهارداشت:با خاموش شدن مشعل‌ها سالانه تا 19 هزار واحد مسکونی می‌تواند از بازیافت آن گازرسانی شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: