کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اکنون در خانواده‌ها بیکاری جوانان سبب رنجش خاطر آنان شده است، گفت: مشکل ته‌لنجی ملوانان استان بوشهر باید برطرف شود.
کد خبر: ۴۲۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸ 17 May 2017
اسحاق جهانگیری امشب در جمع مردم بوشهر در سالن 2هزار نفری فجر این شهر، با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری مهمترین و سرنوشت‌ساز‌ترین اتفاق در یک کشور است، اظهار داشت: در این روز همه مردم باید با اتحاد در سرنوشت کشور شرکت کنند.

وی با یادآوری اینکه برای یک دوره 4ساله رئیس قوه مجریه در انتخابات تعیین می‌شود، خاطرنشان کرد: مردم باید با آگاهی و درایت در انتخابات 29 اردیبهشت حضوری فعال داشته باشند و انتخاب آگاهانه‌ای رقم بزنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری افزود: کارهای بزرگی در دولت یازدهم ایجاد شد به‌گونه‌ای که ایران‌هراسی به ایران‌دوستی تبدیل شد و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای موفق شد در یک فضا، حق ملت ایران را تثبیت کند و انرژی هسته‌ای را به تأیید سازمان‌های جهانی برساند و تحریم‌های ظالمانه را برطرف کند.

وی با ابراز اینکه در آب‌های ایران هیچ کشتی با پرچم ایران حق تردد نداشت، افزود: در یک دوره مشکلاتی زیادی برای اقتصاد و تجارت کشورمان رقم زده شده بود.

جهانگیری با بیان اینکه اکنون در خانواده‌ها بیکاری جوانان سبب رنجش خاطر آنان شده است، خاطرنشان کرد:‌ مردم جویای کار با جوانان تحصیل‌کرده هستند و باید این مشکل مهم در دولت دوازدهم برطرف شود.

وی کاهش تورم 40 درصد را از دیگر موفقیت‌های دولت یازدهم برشمرد و گفت: اقتصاد ایران به‌سبب اعتماد شما مردم بهبود یافته است، بهبودی اقتصاد و معیشت مردم کفاف نمی‌کند و باید این راه را ادامه داد و با جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی باید میدان‌های گازی، توسعه پتروشیمی و طرح‌های مختلف حوزه نفت ایجاد کرد تا بتوان مشکلات اقتصادی را برطرف کرد.

وی با تأکید بر اینکه این راه نیمه‌تمام باید تمام شود، اظهار داشت: تمام مشکلات با تعامل، انسجام و فضای برادری برطرف می‌شود و مردم باید با سربلندی در انتخابات شرکت کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری استان بوشهر را استان توسعه با قابلیت‌های اقتصادی دانست و بیان کرد: مشکلاتی در بخش آب آشامیدنی، حمل‌ونقل و راه ریلی به شیراز وجود دارد که در دولت آینده باید اجرا شود. بوشهر شایستگی دارد استان اول توسعه ایران باشد.

وی با تصریح به اینکه مشکل ته‌لنجی ملوانان استان بوشهر باید برطرف شود، خاطرنشان کرد: در به‌کارگیری نیروهای بومی در شرکت‌های نفت و گاز تذکرات فراوان به مسئولان ذی‌ربط داده شده و اکنون دوباره تأکید می‌کنیم.

جهانگیری به لایحه منطقه آزاد و تجاری بوشهر اشاره کرد و گفت: این لایحه به مجلس ارائه شده و هفته گذشته محدوده منطقه آزاد تجاری بوشهر به تصویب رسید و ان‌شاءالله به‌زودی در مجلس شورای اسلامی منطقه آزاد بوشهر اعلام می‌شود.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: