مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: توان و ظرفیت بارگیری و صادرات نفت خام کشور بهبود یافته است.
کد خبر: ۴۲۳۰۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۳ 13 May 2017
سید پیروز موسوی صبح شنبه در نشست با مسئولان پایانه‌های نفتی اظهار کرد: بر اساس برنامه های تدوین شده، صنعت نفت ایران در افق چشم انداز ۱۴۰۴، صنعتی پیشرفته و عامل تحرک بخشی به اقتصاد یک کشور الگو در منطق خاورمیانه و غرب آسیا خواهد بود.

وی افزود: یکی از پراهمیت‌ترین بخش‌های این صنعت، حلقه پایانی زنجیره صنعت نفت در پایانه‌های نفتی است، حوزه مهمی که به دلیل جایگاهش در انتهای زنجیره فعالیت صنعت نفت، به گونه‌ای غیرقابل انکار بر تمامی حلقه‌های عملیاتی پیش از خود اثر می‌گذارد.

موسوی تصریح کرد: مجموعه پایانه‌های نفتی ایران در نگاه نخست، قلب صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ایران تلقی می‌شود، اما نگاهی عمیق‌تر به کارکرد این مجموعه نشان می‌دهد وجود توان و ظرفیت عملیات صادراتی در این بخش به معنای ضمانت تداوم تولید در ابتدای زنجیره کارکردی صنعت نفت است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: آنچه که مسلم است، وجود توان و ظرفیت بارگیری و صادرات نفت خام در پایانه‌های نفتی ایران، مولفه‌ای بنیادین در معماری امنیت انرژی کشور و تضمین و صیانت از منافع بلندمدت ایران در عرصه بین المللی است.

وی ادامه داد: این مسئله که کشوری قادر باشد توان و ظرفیت بارگیری و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی خود را در همه دوران‌ها در سطح مطلوب حفظ کند یکی از اساسی‌ترین مفاهیم در بررسی‌های استراتژیک اقتدار ملی است.

موسوی افزود: در کشورمان نیز با تلاش و پشتکار مدیران و متخصصان پایانه‌های نفتی، آمادگی انطباق با شرایط مختلف و با هدف صیانت از منافع ملی ایران به خوبی مشهود و ملموس است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: