مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر از استخدام ۸۵۸ نفر از فارغ‌التحصیلان بومی ‌بوشهر برای نخستین بار در پارس جنوبی خبر داد و گفت: زمان برگزاری آزمون استخدامی ‌۳۱ شهریور ماه تعیین شده است.
کد خبر: ۱۱۲۵۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۴ 07 September 2023

به گزارش تابناک بوشهر، مصدق کشاورزی با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ افزون بر ۳۱ هزار و ۲۵۰ اشتغال در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر ایجاد شد اظهار داشت: این مهم حاصل تعاملات خوب دستگاه‌های مختلف اجرایی و بانک‌های استان بوشهر با مدیریت ارشد استان محقق شد.

وی از تزریق تسهیلات کم بهره در طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و بیان کرد: در این راستا افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از محل تبصره ۱۶ با نرخ سود ۴ درصد پرداخت شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه در ۵ ماه امسال افزون ۱۱ هزار و ۶۸۰ نفر در استان اشتغال‌زایی شده‌اند گفت: تعهد استان در طرح‌های اشتغال‌زایی سال جاری ۱۸ هزار و ۳۳۱ نفر و ۷۰ درصد آن تاکنون محقق یافته است.

کشاورزی با اشاره به اشتغال ۵ هزار نفر از محل پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ قانون در شهر‌ها و روستا‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: علاوه بر این اشتغال‌زایی در زمینه استخدام ادارات و صنایع پارس جنوبی در حال رقم خوردن است.

وی از برگزاری آزمون استخدام ۸۵۸ نفر از فارغ‌التحصیلان بومی استان بوشهر برای نخستین بار خبر داد و گفت: این تعداد استخدامی مختص دانش‌آموختگان بومی استان بوشهر برای اشتغال در شرکت‌های پیمانکاری پارس جنوبی است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه ۴ تا ۱۷ شهریور ماه زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون استخدامی تعیین شده است گفت: انتظار می‌رود همه فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان بومی استان بوشهر از این فرصت برای شرکت در آزمون استخدامی ۲۰ رشته و مهارتی استفاده کنند.

کشاورزی با بیان اینکه ۳۷۵ نفر در رشته مکانیک در صنایع پارس جنوبی جذب می‌شوند گفت: ۱۷۰ نفر در رشته برق، فارغ‌التحصیلان رشته کامپیوتر، پلیمر، شیمی، علوم آزمایشگاهی و دیگر رشته‌ها می‌توانند در این آزمون برای استخدام در صنایع پارس جنوبی ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از استخدامی‌ها مختص خانواده‌های ایثارگران است اضافه کرد: از ۸۵۸ نفر استخدامی یاد شده ۲۱۴ نفر آن مختص خانواده معظم شهدا و ایثارگر، ۵ درصد برای خانواده رزمندگان، ۱۲ درصد برای سیاست حمایت از خانواده و قانون جوانی جمعیت در نظر گرفته است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اضافه کرد: ۲۰ درصد از مجموع استخدامی ۸۵۸ نفری در پارس جنوبی برای ۴ شهرستان جنوبی استان بوشهر همجوار تأسیسات پارس جنوبی شامل دیر، کنگان، عسلویه و جم تعیین شده است.

کشاورزی تأکید کرد: مردم بومی استان بوشهر می‌توانند با کمترین دغدغه ثبت‌نام کنند، چون زمینه پذیرفته شدن آن‌ها در صنایع پارس جنوبی فراهم است.

وی زمان برگزاری آزمون استخدامی در صنایع پارس جنوبی ۳۱ شهریور ماه تعیین شده که در صورت تغییر این زمان اطلاع‌رسانی می‌شود.

برچسب ها: بوشهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار