معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر وضعیت شهرستان تنگستان از خیلی پرخطر به پرخطر پس از سه هفته رنگ قرمز از نقشه این استان حذف شد.
کد خبر: ۱۰۶۰۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ 06 August 2022

به گزارش تابناک بوشهر، قاسم برجویی فرد ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس ارزیابی های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان‌های بوشهر، دشتستان  و جم از آبی (کم خطر کرونایی) به زرد در زمان حاضر تنها شهرستان دشتی این استان در وضعیت کم خطر کرونایی قرار دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با تغییر رنگ شهرستان تنگستان از قرمز (خیلی پرخطر) به نارنجی (پرخطر) پس از سه هفته رنگ قرمز از نقشه این استان حذف شد و همچنین شهرستان دیلم نیز از زرد ( خطر متوسط) به نارنجی کرونایی تغییر رنگ داده است.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر شهرستان‌های بوشهر، جم، دشتستان، دیر، عسلویه، کنگان و گناوه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند ادامه داد: براساس ارزیابی های جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۲۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت نارنجی، ۷۰ درصد در وضعیت زرد و ۱۰ درصد در وضعیت آبی هستند.

برجویی با تاکید براینکه تزریق دُز یادآور تاثیر مستقیمی در کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا دارد و پائین بودن این آمار در استان گواهی بر این مدعا است بیان داشت: گذشت ۶ ماه از تزریق واکسن به منزله این است که فرد واکسن نزده و سطح ایمنی بدن در پائین ترین سطح قرار می گیرد به همین دلیل مردم نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: تزریق به موقع واکسن با توجه به اینکه هنوز استان بوشهر وارد پیک هفتم نشده ضروری است و افراد بدون علامت به این معنی که فرد تب و کوفتگی بدن نداشته باشد باید در اولین فرصتی که برای آنها اتفاق می افتد نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار