استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر با تأکید بر تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از سد خاییز تنگستان گفت: تکمیل و آبگیری سدهای در دست ساخت که نقش مهمی در تأمین آب شرب و اراضی کشاورزی دارد از اولویت برنامه‌های استان است.
کد خبر: ۱۰۴۳۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲ 05 May 2022

به گزارش تابناک بوشهر،احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در بررسی وضعیت ساخت سد خاییز تنگستان یکی از برنامه‌های مهم حل مشکلات کشاورزان در تأمین آب را تکمیل سد دانست و اظهار داشت: اکنون سدهای مهمی در استان در حال اجرا است که امسال تعدادی از آنها آبگیری و یا افتتاح می‌شود.

وی سد خاییز تنگستان را یکی از این سدها دانست و تصریح کرد: تکمیل این سدها در اولویت برنامه قرار دارد که بهره‌برداری از سد خاییز از آن جمله است.

استاندار بوشهر حل مشکلات آبرسانی در بخش شرب، کشاورزی، صنعت و معدن را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: تکمیل سدها و توسعه طرح‌های آبخیزداری یکی از برنامه‌‌های مهم استان بوشهر است.

حجم مخزن سد خاییز تنگستان 16 میلیون مترمکعب است

در این بازدید که با حضور فرماندار تنگستان و جمعی از مدیران استانی انجام شد، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر به تشریح اقدامات انجام شده و در اجرا سد خاییز پرداخت.

علی محمدی عنوان کرد: این سد در سال گذشته به مرحله آبگیری رسید و توانایی ذخیره‌سازی روان آب‌های ورودی را دارد.

وی حجم مخزن سد خاییز تنگستان را 16 میلیون مترمکعب دانست و تصریح کرد: سد خاییز تنگستان تأمین آب بیش از 200 هزار اصله نخیلات تحت پوشش شبکه آبیاری اهرم را بر عهده دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه سد خاییز از نوع خاکی با هسته رسی و ارتفاع 36 متر است گفت: این سد با طول تاج 610 متر، عرض 10 متر ضمن تأمین آب نخیلات بخشی از حق آبه زیست محیطی را فراهم می‌کند.

محمدی اضافه کرد: این سد علاوه بر کنترل سیلاب رودخانه اهرم، سبب کاهش برداشت از منابع آب زیرزمینی در بخش کشاورزی خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار